Medikal cilt bakımı

Medikal cilt bakımı nedir?

Medikal cilt bakımı profesyonel ekipmanların kullanıldığı, cilt bakımına yönelik serumların sürüldüğü hedefe yönelik bir cilt bakımıdır. Medikal cilt bakımlarında siyah nokta temizleme, cilt canlandırma, cilt gençleştirme, yağlı veya kuru cilde yönelik işlemler yapılıyor.

Medikal cilt bakımından en iyi etkiyi almak için düzenli yapılması çok önemli. ‘Cilt bakımı yaptırdım, tekrar siyah noktalarım arttı’ gibi şikayetleri çok duyuyoruz. Bu nedenle medikal cilt bakımına başlarken bunun tek seanslık bir işlem olacağını düşünme, ayda bir kere medikal cilt bakımı yaptırarak en iyi sonucu elde edebilirsin. Sen sormadan biz söyleyelim, medikal cilt bakımı acılı değil fakat cilt bakımı seansı sonrasında cildinde kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Birkaç saat içinde bu yan etkiler ortadan kalkar.

Medikal cilt bakımı nasıl yapılır?

Medikal cilt bakımı adımları ilk olarak temizlikle başlar. Cilt yüzeyi temizlenir, makyaj çıkarılır. Sonrasında yüze buhar tutularak gözeneklerin açılması sağlanır. Buhar uygulaması sayesinde cilt yüzeyi yumuşuyor ve gözeneklere biriken yağ, kir, makyaj artıklarının daha kolay çıkabiliyor. Bazı medikal cilt bakımlarında sivilceler ve akneler de cilt bakım uzmanı tarafından sıkılarak temizlenebiliyor.

Temizlenen cildin ihtiyacına göre ultrasound veya yüksek frekans uygulamaları verilerek cildin kolajen üretimi destekleniyor. Böylece cilt sıkılaşıyor ve cilt yüzeyindeki ince kırışık görünümü ortadan kalkıyor. Cilt bakımının en son aşaması ise cildi nemlendirme ve cilt sorunlarına yönelik serum uygulama. Bu aşamada yağlı, kuru veya karma ciltlere göre serum seçilir ve cildi tedavi edecek kremler uygulanır. Krem emildikten sonra güneş kremi sürülerek cilt bakımı tamamlanır.

Medikal cilt bakımı sonuçları nelerdir?

Hydrafacial cilt bakımı, Baby Face cilt bakımı gibi medikal cilt bakım uygulamaları cildin daha fresh, temiz, genç ve sağlıklı görünmesini amaçlıyor. Medikal cilt bakımlarının amacı, cildi profesyonel bir şekilde temizlemek ve cildin daha uzun süre sağlıklı görünmesini sağlamak. Medikal cilt bakımlarının evde yapılan cilt bakımlarından farkı uzmanlar tarafından yapılması ve profesyonel cilt bakım ürünlerinin kullanılması.

Cilt bakımının sonucunda cildin parlak ve ışıl ışıl görünür. Cilt bakımı yaptıranlar, elini yüzüne götürdüğünde cildinin yumuşacık ve pürüzsüz olduğunu söylüyorlar. Bu etkinin sebebi ise cilde yapılan peeling ve gözenek temizleme işlemi! Sen de evde düzenli peeling yapar ve gözeneklerini temiz tutarsan yumuşacık etki yakalayabilirsin.