Pudralama

Kaş Pudralama Nedir?

Yüzde en dikkat çeken kısımlar gözler ve gözleri ortaya çıkaran kaşlardır. Kaşlar yüz ifadesini değiştirir, bakışlara anlam katar. Çeşitli nedenlerle kaşların dökülmesi, yapısal olarak seyrek ve düşük kaşlara sahip olmak, cilt tipine göre kaş renginin farklılık göstermesi kaşlarda kalıcı makyajı tercih etme sebeplerinin başında geliyor.

Kalıcı makyajın kaşa uygulandığı yöntem olan kaş pudralama tekniği sayesinde istenilen renk, model, uzunlukta kaşlara sahip olmam mümkün. Kaş pudralama tekniği aslında kaşa verilen bir far efektidir. Kaş pudralama tekniğiyle seyrek olan kaşlar kalınlaştırılabilir, rengi ve şekli değiştirilebilir. Kemoterapi gören hastaların dökülen kaşları da bu yöntem sayesinde yeniden oluşturulabiliyor.

Bu teknikle yeni haline kavuşan kaşlar 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık gösterir. Kaş pudralama tekniğinde kök boya pigmentleri metabolizma hızına bağlı olarak vücuttan zamanla atılır. Bu sebeple kaş makyajının kalıcılığı metabolizma hızı, cilt tipi ve uygulanan tekniğe göre değişir. Kaş pudralama işlemi süresi 1.5 ile 2 saat arasında değişirken, uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez.